Toner dolumu nasıl yapılır: Yazıcınız kartuşunda fotokopi makinesi içindeki parçaların tamamı mevcuttur. Haznedeki tozu üzerine alan manyetik merdane aldığı tozu drum üzerine aktarır. Drum üzerindeki toz fotokopi kağıdına aktarılarak, fotokopi kağıdı üzerinden baskı oluşturur. Fotokopi kağıdı yazıcıdan çıkarken ısıtıcı merdanenin baskısıyla toner tozu kağıt üzerine kalıcı şekilde sabitlenir. Drum üzerinde kalan kullanılamamış atık tozlar, blade yardımıyla sıyrılarak atık haznesine boşaltılır. Kartuş içindeki parçalar sürekli temas içinde olduklarından kolayca yıpranırlar. Bu nedenle orijinal kalitede baskı alabilmek için her dolumda bu parçalar yenileriyle değiştirilerek görüntü kalitesi daima orijinal kalitede tutulabilir. Toner dolumu ne kadar kaliteli malzeme kullanılarak yapılırsa baskı kalitesinin düzgün olması yanında uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Yazıcı toneri değiştirmek yerine yenileme yaptırarak en ucuz fiyatlarla kopyalama yapılabilir.

(Detaylar Teknik bilgiler) Kartus dolumu yapmadan önce kartus süngerleri temizlenir agız (nozzle temizligi) yapılır orjinal ürüne ait mürekkep ile doldurulur,İkinci asamada kartusun test çıktıları alınır test cıktılarında renkler netlesmemis ise agiz kismi özel solüsyonla temizlenir renkler netlestirilir, paketleme islemi kurumaya dayanıklı özel nozzle bant ile bantlanır ve paketlenir. Yazıcı almadan önce mutlaka kartuşları hakkında bilgi almalısınız, Kartuşların fiyatı , dolum yapılabiliyor olması , gibi bazı teknik bilgileri araştırmadan yazıcı satın almanızı tavsiye etmiyoruz., Aksi takdirde satın almış olduğunuz yazıcıdan daha pahalı fiyata , kartuşlarını satın almak zorunda kalırsınız. Kartuşlarınız silikveya soluk çıktı vermeye başladığında , en kısa sürede dolum yaptırınız,kartuş içinde mürekkep bittiği takdirde yazdırmaya devam edersiniz,ağız nozzle kısmı ısınmayaparak kartuşu bozar ve , yazıcınız kartuş arızası vermeye başlar,Kartuşların tamiri olmadığı için yeni kartuş almak zorunda kalırsınız.Bu yuzden maximum 1 hafta hatta daha kısa sürede kartuşlarınızı doldurtunuz, Yeni yazıcı aldığınız zaman içinden çıkan kartuşlar (demo) dur.% 30 performans ile kullanabilirsiniz,(yaklaşık 60-70 sayfa hp kartuşlar,) Orjinal satın alınan kartuşlar ,yapılan araştırmalara göre % 70 gibi bir performans vermektedir (yaklaşık 120-130 sayfa-sayfa boyutu ve renkli baskı türüne göre değişiklik gösterebilir) Dolum kartuşlarda yapılan testlere ve karşılaştırmalarımıza göre %95 (yaklaşık 170-175 sayfa standart A4 boyutu çıktı kapasitesi ile yüksek performans sağlayabilirsiniz.Mürekkebin kalitesi , dolumun nasıl yapıldığı gibi teknik detaylar bu performansı elbette etkilemektedir…..Teknik bilgi veya merak ettikleriniz için bizi 0 242 513 63 60 numaralı telefondan arıyabilir veya mail ile bilgi alabilirsiniz

oner dolumlarında ürünün test çıktıları ve kullandıgınız tozun kalitesi önemlidir En önemli olan ise tabiki tecrübedir, Tecrübesiz kisiler tarafından yapılan dolumlar kaliteden ödün verilmemis olsa bile basınıza büyük sorunlar açabilir yazıcınızın arızalanmasına kadar gidebilir. Bu yüzden isinde uzun yıllardır profosyonellesmis teknik bilgisi olan kisilere dolum yaptırmayı deneyiniz. ucuza maliyeti veya verilen tahahhutleri degil isten anlayan firmaları tercih ediniz.

Kolay dolum kartuşları, drum, mürekkep Toner tozu, Renkli toner tozu, Yazıcı şeritleri Yazıcı reset programları, Yazıcı reset modülleri Printer parçaları Kartuş, toner, çip,yedek parçaları

SERVİSLERİMİZ

Kartuş ve toner dolum servisi

Yazıcı kartuş tonerleriniz için alanya içi 0 242 513 63 60 numaradan servis isteyebilirsiniz, Bölge ve uzaklığa göre Haftanın belirli günleri alanya dışına servisimiz bulunmaktadır….